PRO ANA??? NIE!!!

Narodila si sa ako original, tak neumieraj ako kopia...

Dove kampan

Přehlídkovým molům i tzv. ženským časopisům dlouhodobě vládne stereotypní a nereálný obraz krásy podpořený počítačovými retušemi. Alternativu až příliš hubeným modelkám představuje kampaň kosmetické značky Dove, která razí filozofii, že "právě chuť být sama sebou by se měla stát konkurenční výhodou žen - pokud budou spokojené samy se sebou, okolí to pozná a úspěch na sebe nenechá dlouho čekat." Ve svých kampaních pracuje s "normálními" modelkami, které považuje za skutečně krásné - odtud i název Kampaně za skutečnou krásu.

Cílem kampaně je podpořit sebevědomí žen a umožnit jim cítit se krásně, ať už jsou jejich míry jakékoli nebo jsou o něco starší než typické modelky. S vědomím toho, že problémy s příjmem potravy leckdy začínají již u desetiletých dívek, klade Dove důraz na zdraví a snaží se tento trend zvrátit. Jednoduše by rád vrátil ženám pocit krásy, a to bez nekonečných diet a touhy po nereálné dokonalosti.

Až úmrtí několika modelek trpících anorexií vzbudilo hlubší zájem médií o problém nedosažitelných ideálů. Po aféře v Madridu a vyloučení příliš hubených modelek z některých světových mol se sama média začala obracet na značku Dove. Kampaň za skutečnou krásu je totiž jednou z mála aktivit, které jdou proti trendu vyzáblých žen. A nejen to: Dove založil Veřejnou sbírku Dove pro podporu prevence poruch příjmů potravy a z rádce se stal aktivním pomocníkem na cestě za zdravím a skutečnou krásou.

Kampaň za skutečnou krásu se zdaleka neodehrává jen v pasivní rovině. Důkazem je vznik Veřejné sbírky Dove pro podporu prevence poruch příjmů potravy iniciované společností Unilever spolu s nadacemi Via a Pontis. Výtěžek ze sbírky je prostřednictvím obou nadací rozdělován formou grantů těm, kteří to nejvíce potřebují: v současnosti pomohly prostředky ze sbírky uskutečnit 11 projektů zaměřených na prevenci a osvětu v problematice poruch příjmů potravy.

Kampaň za skutečnou krásu je českou veřejností vnímaná pozitivně. Ostatně, zeptejte se na ni svých přátel: určitě si ji pamatují a většina s její filozofií také souhlasí.
Značka Dove se stala bojovníkem na poli přirozené krásy - o kampani je slyšet na různých místech: od médií až po odborné kruhy. Dove své cíle plní a své aktivity dál rozvíjí: věří totiž, že přirozenost je výhodou.