PRO ANA??? NIE!!!

Narodila si sa ako original, tak neumieraj ako kopia...

13. komnata Pavly Sudové

Když v roce 2004 získala finalistka soutěže o královnu krásy titul Miss sympatie, vážila při výšce 176 centimetrů 55 kilogramů. Z vítězství se ale dlouho netěšila. Onemocněla totiž mentální anorexií.

Z půvabné dívky se během půl roku stala chodící kostra.

 

Když na tom byla nejhůř, vážila 34 kg a lékaři označili její stav za terminální, tedy konečný. "Denně mi třeštila hlava z toho, že přece musím jíst, ale zároveň to vůbec nešlo. Jako má někdo hrůzu z pavouků, já šílela při pohledu na jídlo," říká Pavla Sudová, jejíž 13. komnatu pootevírá ve stejnojmenném cyklu reportérka Zuzana Burešová.

 

Pavla byla několikrát hospitalizovaná na oddělení psychiatrie, pak nějaký čas trávila v pražské motolské nemocnici. Život jí nakonec zachránili na metabolické jednotce v Plzni-Lochotíně. Z nemocnice odcházela s padesáti kilogramy.

 

Jeden extrém ale vystřídal druhý. Pavla se začala nezřízeně přejídat. "Splácala jsem dohromady všechno. Sladké, kyselé... Jako bych si chtěla připomenout, jak vlastně chutná jídlo." Její váha se postupně vyšplhala na téměř devadesát kilogramů. Pavla si s tím už hlavu nedělala. Začala cvičit, našla si práci v herně, pak v pizzerii a nakonec i přítele. Dnes žije naplno, ale na váhu už si zásadně nestoupá.

 

"Pořád nevím, proč mě to všechno potkalo. Po soutěži toho na mě bylo asi moc. Umřel mi blízký kamarád, vztah rodičů se začal hroutit, možná jsem se taky bála, že neobstojím jako Miss sympatie. Ale je taky pravda, že se mi vždycky líbily spíš hubené modelky."

 

Pavla si prošla těžkým obdobím, ale vyhráno ještě nemá. Mentální anorexie je nemoc závislosti a ta se ráda vrací..

http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/1186000189-13-komnata/207562210800022-16.03.2007-21:20-pavla-sudova.html